Diogenes Tour 2001

Letošní Diogenes tour měl jeden primát. Převrátit 12 metrů dlouhý vor se hned tak někomu nepodaří. Jinak se vyplouvalo klasicky z Chrástu a doplulo až na Zvíkovec. Plavby se zůčastnil kapitán, kormidelník, příďový kormidelník, logistik, lodní inženýr, lodní hasič, lodní tesař, zdravotník, lodník.

Vorařská schůze 2001 v restauraci Lesanka.

O tom, že jednání na této schůzi byla vyčerpávající nemůže být pochyb. I zkušení "vyjednavači" si musí odpočinout.

Vykládka voru v Chrástu.

Kompletace voru. Zde vidíme pravidelný úkaz, jeden pracuje a ostatní ho povzbuzují klábosením, posedáváním a popíjením. Jediné štěstí je, že kormidelník má pevné nervy a nic si z toho nedělá.

Dílo se podařilo a vor je hotov. Poslední přípitek na pevné zemi a můžeme vyplout.

Přestávka na oběd. Ještě netušíme jaká katastrofa na nás číhá o pár stovek metrů dál.

A je to tady. Kousek od Nadryb narážíme v silném proudu u levého břehu na velký kmen schovaný pod hladinou. Vor se otáčí o 45 stupnů proti proudu řeky. Snažíme se vor odtlačit od kmenu, jakmile se ale všichni přemístíme na jednu stranu voru začneme nabírat ohromné množství vody. Otočení je dílem vteřiny. Proběhlo dokonce tak rychle, že téměř všechny věci zůstaly zespoda pod vorem a neuplavaly nám.

Obracíme vor a lovíme uplouvající věci. Máme prvního zraněného. Příďový kormidelník si pochroumal nohu, že to bolí je vidět z jeho výrazu.

Sušení v Darové. Pan inženýr předvádí jeho brilantní techniku "lovu beze zbraní".

Záchranná výprava přivezla teplé řízky s chlebem a kyselé okurky. Hostíme je rumem.

Pan kormidelník medituje, možná bude i levitovat.

Zranění nohy se ukázalo jako velmi vážné.

Pan Toman nás opouští, tedy tuto plavbu.

I přes značné požkození voru pokračujeme v plavbě.

"Naši nejlepší"

Veselice na Liblíně

Druhá záchranná výprava přivesla Svíčkovou na smetaně s houskovým knedlíkem citronem brusinkami a šlehačkou. Okolní vodáci s májkou a vepřovým ve vlastní šťávě jen závistivě přihlížejí a utírají sliny.

UFO nad Hlincema.

Protože jsme všichni zadáni tak cizí ráčkující slečna.

Na této fotce se zhmotnily Che Guarovo sny. Pozorně se podívejte do jeho klína. Ať žije 4% menšina!